Krajské kolo Chemické olympiády

Na Katedře aplikované chemie Zemědělské fakulty se ve čtvrtek 27.dubna konalo Krajské kolo Chemické olympiády.

Katedra pořádá toto studentské klání každoročně, a to již po více než padesát roků. V některých letech umožnila i konání celostátních kol Chemické olympiády.

Letošního kola se zúčastnilo 21 vybraných studentů ze středních škol, vítězů školních kol z Č.Budějovic, Tábora, Písku, Jindřichova Hradce, Prachatic, Strakonic a Třeboně. Soutěž se skládá z teoretické a praktické části, na každou část mají soutěžící dvě hodiny času.

V letošním 53. ročníku Kk ChO zvítězila Anna Kovárnová z gymnázia v Č.Budějovicích (Jírovcova 8).
Na druhém místě se umístil Jan Trnka (ze stejného gymnázia)
Na třetím místě Pavel Maria Ludačka z gymnázia v Prachaticích (Zlatá stezka 137).