Kateřina Marková opět vítězkou

Studentka FROV JU Kateřina Marková zvítězila ve Světovém poháru a zároveň Velké ceně ČR v Casting sportu. Kateřině gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci naší univerzity.

Velká cena České republiky- Světový pohár

Ve dnech 29. 6.-1. 7. 2018 se na půdě Jihočeské univerzity, na hřišti v Českých Budějovicích, uskutečnil závod Světového poháru a zároveň Velká cena ČR v Casting sportu. Tohoto závodu se zúčastnilo celkem 75  nejlepších závodníků z celého světa a soutěžilo se v celkových vícebojích (pětiboj, sedmiboj). Počasí celému závodu přálo a tak se závodníkům dařilo házet velmi přesné a dlouhé hody. Suverénně nejúspěšnější ženou celého závodu byla Kateřina Marková, písecká rodačka a studentka Fakulty rybářství a ochrany vod JU v Českých Budějovicích. První tři terčové disciplíny Kateřina odházela perfektně a přesně, a s 295 body obsazovala průběžné 1.místo. První dálkovou disciplínou byla “muška dálka jednoruč”, kde se Kateřině po sečtění vzáleností obou hodů podařilo nahnat dalších 104, 59 bodu. Tímto parádním výsledkem si písecká závodnice udržovala průběžné 1.místo s náskokem celých 23 bodů.

Zbývala poslední disciplína,  “zátěž dálka jednoruč”. Hned prvním pokusem se Kateřině podařilo zátěž vystřelit do vzdálenosti 68,54metru a s výsledkem 500 bodů, obsazovala 1.místo. Ale neuvěřitelné se stalo skutečným a Kateřina dokázala svým druhým pokusem prodloužit na neuvěřitelných 76,20 metrů a celý závod tak vyhrát s celkovým výsledkem 513,89 bodu! A náskokem 43 bodů na celkové 2.místo.