Kam jít studovat vysokou školu v roce 2017?

Časopis Týden zveřejnil žebříček nejlepších vysokých škol a fakult. Jak si vede Jihočeská univerzita?

Časopis Týden zpracoval žebříček vysokých škol a fakult univerzit, které se v anketě na základě určitých kritérií umístily nejlépe. Hodnocení probíhalo v sedmi kategoriích. Žebříček přinesl umístění vždy pěti nejlepších škol v dané kategorii.
Kritéria pro rozhodování byla následující: zájem o fakultu/školu, pedagogové, věda a vnější hodnocení.

Jihočeská univerzita v žebříčku uspěla. Nejlépe se umístila Fakulta rybářství a ochrany vod, která zvítězila v kategorii zemědělské, lesnické a veterinární vědy.  Více se o ní můžete dočíst v předešlém článku zde.
Dále se z našich fakult v pětici nejlepších ve své kategorii umístily Filozofická a Přírodovědecká fakulta. Obě obsadily shodně třetí místa. Filozofická fakulta v kategorii humanitní vědy a Přírodovědecká fakulta v kategorii přírodních věd.

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích čítá osm fakult a více než 11 000 studentů.

Celý článek si můžete přečíst v následujícím odkazu.