JU hostila kolegy ze zahraničních univerzit

Na univerzitě v pátek skončil takzvaný International Week JU. Cílem týdenního setkání bylo zprostředkovat výměnu zkušeností pracovníků Jihočeské univerzity s kolegy ze zahraničních univerzit, rozšířit stávající mezinárodní spolupráci a současně navázat kontakty nové.

Na Jihočeskou univerzitu se v rámci Mezinárodního týdne sjelo 33 zástupců z 21 zahraničních univerzit, mimo jiné z univerzit z Francie, Velké Británie, Německa, Portugalska, Finska, Polska či Turecka. Týdenní program pro ně zajistil v rámci programu Erasmus+ Útvar pro zahraniční vztahy JU.

Mezinárodní týden se konal od 28. 11. do 2. 12. 2016. Pondělní den byl věnovaný příjezdu účastníků a jejich neformálnímu seznámení, kdy pro ně byla připravena prohlídka historického centra města a návštěva adventních trhů. Samotný pracovní program byl zahájen v úterý dopoledne oficiálním uvítáním účastníků vedením Jihočeské univerzity, následovalo představení Jihočeské univerzity a jejích jednotlivých fakult. Další dny International Weeku JU nabídly například prezentace jednotlivých zahraničních univerzit, akce na fakultách JU či doprovodný program.

Jihočeská univerzita pořádála letos již čtvrtý ročník této akce.