Jihočeská univerzita se představila na veletrhu Akademia VAPAC v Bratislavě

Jihočeská univerzita se opět po roce účastnila veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Akademia VAPAC, který se od úterý 10. října konal v Bratislavě. Na veletrhu se prezentovalo všech osm fakult univerzity.

Zájemci o studium se na stánku dozvěděli informace o studijních oborech, podmínkách přijímacího řízení, možnosti uplatnění z daného oboru a další informace, které je o studiu zajímají.

Že je o stánek JU zájem, potvrdila studentka Zuzana Sochrová, která spolu s Patricií Šavelovou zajišťovala jeho obsluhu a poskytovala návštěvníkům potřebné informace: „Zájemci se ptali na všechny fakulty, ale asi nejvíce na Pedagogickou fakultu, Ekonomickou fakultu a Fakultu rybářství a ochrany vod. Velký zájem byl také o Zdravotně sociální fakultu. Dotazy směřovaly zejména k oboru Fyzioterapeut nebo Záchranář. Návštěvníky zajímalo také studium jazyků, nejen těch tradičních, ale třeba také španělštiny nebo ruštiny. Hodně studentů se také zmiňovalo, že se chystají na lednový den otevřených dveří, aby si mohli prohlédnout univerzitu.“

Akademia VAPAC představuje jednu z největších výstav věnovanou pomaturitnímu a celoživotnímu vzdělávání na Slovensku. Veletrhu se účastní slovenské vysoké školy a univerzity i několik českých vysokých škol a univerzit. Zájemci zde získávají informace o stovkách studijních oborech, které lze studovat v České republice nebo na zahraničních školách.

Veletrh se konal v AEGON aréně do čtvrtka 12. října vždy od 9 do 16 hodin (ve čtvrtek 12. října od 9 do 14 hodin).