Jihočeská univerzita otevřela dětskou skupinu Kvítek

Jihočeská univerzita zahajuje provoz vlastní mateřské školky. Ta nese název Kvítek a určená je dětem zaměstnanců univerzity.

Předškolní zařízení má kapacitu 30 dětí. První dva roky provozu bude zařízení fungovat jako dětská skupina. Mateřská škola sídlí ve zcela nové budově, která byla pro tyto účely postavena. Dvoupodlažní dům se nachází v ulici Šípková v těsné blízkosti kampusu. V prvních dvou letech bude zařízení fungovat jako dětská skupina, respektive dvě dětské skupiny. První početnější skupina zahrnuje děti od jednoho do tří let věku. Druhou skupinu tvoří děti starší tří let. Celkové náklady na zřízení školky činí téměř 15 milionů korun. Přes 1,2 milionu korun poskytlo v rámci dotace Ministerstvo práce a sociálních věcí. Ostatní náklady jsou hrazeny ze zdrojů Jihočeské univerzity.

Více informací o dětské skupině Kvítek