Jihočeská univerzita mezi tisícovkou nejlepších univerzit světa

V právě zveřejněném žebříčku U.S. News Best Global Universities 2017 se Jihočeská univerzita umístila v tisícovce nejlepších univerzit světa.

Tento žebříček třetím rokem sestavuje mediální společnost U.S. News & World Report. V rámci posledního ročníku bylo posuzováno celkem 1262 univerzit ze 65 zemí světa, ze kterých byla následně sestavena tisícovka nejlepších. Hodnocení vzniká na základě 12 kritérií, která posuzují zejména vědecký výkon a vědeckou reputaci vysoké školy. Žebříček čerpá data z analytického nástroje Clarivate Analytics InCites, dříve Thomson Reuters InCites.

Jihočeská univerzita se v globálním žebříčku U.S. News umístila na celkovém 850. místě, v rámci České republiky obsadila páté místo ze šesti univerzit, které se v tisícovce nejlepších VŠ umístily. V minulém ročníku se Jihočeská univerzita do tohoto globálního žebříčku nedostala.

Kromě globálního žebříčku U.S. News jsou pravidelně sestavovány také žebříčky oborové. Stejně jako v minulém ročníku, také v ročníku 2017 se Jihočeská univerzita probojovala do oborového žebříčku „Plant and Animal Science“, ve kterém obsadila celkové 206. místo a 4. místo v rámci univerzit z České republiky.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde