Fenomén Zappa přilákal na univerzitu vědce i pamětníky

Dne 17. – 18. září pořádal ústav bohemistiky Filozofické fakulty konferenci „Fenomén Zappa“. Cílem konference bylo představit nejen činnost tohoto amerického kytaristy, zpěváka a hudebního skladatele, ale především zmapovat recepci a reprezentace fenoménu Frank Zappa z hlediska dobového čtení, způsobu transformace specifického amerického fenoménu do jiného kulturního kontextu. Jedinečné konference, první svého druhu v ČR, se zúčastnili mj. filozof Miroslav Petříček, literární vědci Vladimír Papoušek a Petr A. Bílek, hudební kritici Aleš Opekar a Jaroslav Riedel, muzikologové např. Jozef Cseres či Martin Flašar, předseda českého Zappa-klubu Bohumil Jůza či pamětníci první Zappovy návštěvy v Praze Pravoslav Tomek a Stanislav Krčmář.