Fakulta rybářství a ochrany vod otevírá pro akademický rok 2013/2014 studijní obor v angličtině

Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pro zájem zahraničních studentů otevírá v akademickém roce 2013/2014 navazující magisterský studijní program Zootechnics, obor Aquaculture, který je vyučován v anglickém jazyce.

Navazující magisterské studium oboru Aquaculture si klade za cíl připravit odborníky se znalostmi z různých oblastí chovu ryb a rybářství včetně problematiky vodní toxikologie, chemických procesů ve vodním prostředí a chemie látek zatěžujících vodní prostředí. Studenti se mohou hlouběji profilovat v oblasti genetiky a reprodukce ryb nebo speciálních akvakulturách. Absolventi budou schopni své znalosti využít i v klimaticky odlišných podmínkách a u jiných druhů ryb a vodních organismů.

Na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích se výuka oboru může opřít o tradiční české rybníkářství, jehož jsou jižní Čechy centrem, o kvalitní vědecko-výzkumnou základnu na Fakultě rybářství a ochrany vod s českými i zahraničními pracovníky a i o úspěšně se rozvíjející výzkumnou a vzdělávací infrastrukturu.