Doktorandi na Zemědělské fakultě soutěžili o nejlepší práci v oblasti zootechniky

Na Zemědělské fakultě JU proběhl dne 20. 6. 2013 v pořadí už třetí ročník konference mladých vědeckých pracovníků, tentokrát pod názvem Zootechnika 2013. Pořádání konference bylo podpořeno projektem GAJU 020/2013/Z „Bioklimatické vlivy prostředí a technické postupy ve vztahu k welfare zvířat a kvalitě produktů v potravním řetězci“.

Zahájení se ujal děkan ZF prof. Ing. Miloslav Šoch, CSc. společně s organizátorem celé akce doc. Ing. Miroslavem Maršálkem, CSc.

Studenti doktorských programů ze Zemědělské fakulty JU, Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně a Fakulty agrobiologie a potravinových zdrojů Slovenské polnohospodářské univerzity v Nitře zpracovali vědecké články, které před uvedením ve sborníku posoudili dva recenzenti, doc. Ing. Mgr. Ivan Majzlík, CSc. (ČZU Praha) a doc. Ing. Iva Jiskrová, Ph.D. (MENDELU v Brně).

Na samotné konferenci soutěžili se svými příspěvky a úroveň jejich vystoupení a vědeckou kvalitu výsledků posoudila a pořadí sestavila odborná komise - doc. Ing. Mgr. Ivan Majzlík, CSc. (předseda), Ing. Jitka Rutkayová, Ph.D. a Mgr. Tomáš Tonka.

Vítězkou konference Zootechnika 2013 se stala Ing. Pavlína Vazdová (ZF JU) s prací „Vliv nízkoteplotního plazmového výboje na nutriční hodnotu zrnin“. Druhé místo obsadila Ing. at. Ing. Hana Černohorská (MENDELU) s příspěvkem „Vliv hřebců vybraných plemen na výkonnost českého teplokrevníka na základě hodnocení potomstva v testačních odchovnách“, třetí místo Ing. Klára Hyšplerová (ZF JU) s článkem na téma „Jatečná hodnota a kvalita masa přeštických černostrakatých prasat“.

Nejlepší práce odměnila drobným věcným oceněním a čestným uznáním Česká společnost hipologická.