Delegace z čínské univerzity navštívila Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích

V pondělí 28. května 2018 v 16 hodin poctili Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích svou návštěvou zástupci Shanghai Lixin University of Accounting and Finance (SLUAF).

Delegace v čele s viceprezidentem Dr. Wan Fengem nejdříve navštívila Ekonomickou fakultu JU a následně se v 17 hodin setkala s rektorem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích doc. Tomášem Machulou.

Při vzájemné vřelé diskusi, která následovala po prezentaci obou univerzit, se jejich zástupci shodli na prospěšnosti vzájemných výměn studentů a akademických pracovníků. Viceprezident Wan Feng především zdůraznil možnost krátkodobých i déle trvajících stáží pro mladé doktorandy na šanghajské univerzitě. Následovalo slavnostní podepsání Memoranda o spolupráci (MEMORANDUM OF UNDERSTANDING), kterým obě strany stvrdily vzájemnou spolupráci a které v budoucnu přinese právě lepší možnosti v oblasti mobilit studentů a akademických pracovníků mezi oběma univerzitami.

SLUAF byla založena už v roce 1928 a dnes ve třech kampusech této univerzity studuje více než 20 tisíc studentů.

Jihočeská univerzita spolupracuje s více než 400 univerzitami ze 70 zemí světa.