Na Pedagogické fakultě vzdali hold bývalému děkanovi Miroslavu Papáčkovi

Na shromáždění akademické obce Pedagogické fakulty JU, které se konalo ve čtvrtek 12.12.2019, paní děkanka doc. RNDr. Helena Koldová, Ph.D. zhodnotila uplynulý rok, poděkovala všem zaměstnancům i studentům za jejich práci a popřála vše nejlepší do nového roku 2020.

Detail

Slavnostní uvedení knihy „Pokušení neviditelného: Myšlení moderny"

Ve středu 11. prosince 2019 se ve vestibulu Filozofické fakulty a Rektorátu JU konalo slavnostní uvedení knihy „Pokušení neviditelného: Myšlení moderny“, kterou vytvořil autorský kolektiv pod vedením prof. PaedDr. Vladimíra Papouška, CSc. Autorský tým byl osmičlenný (Michal Bauer, Veronika Černíková, Martina Halamová, Marie Langerová, Vladimír Papoušek, Ondřej Pešek, David Skalický a Josef Vojvodík) a na vybraných případových studiích se pokusil ukázat proměny myšlení mezi modernisty, jeho transformace či případné kolapsy, a to zejména z období první poloviny dvacátého století.

Kandidátem na funkci rektora zvolen současný prorektor Bohumil Jiroušek

Akademický senát Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích dnes na svém zasedání zvolil kandidáta na funkci rektora pro období 2020–2024. Stal se jím profesor Bohumil Jiroušek, dosavadní prorektor pro vnitřní hodnocení.

Jihočeská univerzita na Velvyslanectví České republiky v Paříži

Zástupci Jihočeské univerzity se v minulém týdnu zúčastnili prezentace Jihočeského kraje na Velvyslanectví České republiky v Paříži ve Francii.

Matematický kurz Metody řešení úloh SŠ letos popáté

Ve druhé polovině listopadu jsme úspěšně zakončili již pátý ročník kurzu Metody řešení úloh SŠ. Kurz pravidelně pořádá Ústav matematiky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity pro studenty jihočeských středních škol se zájmem o matematiku. Kurz společně se středoškoláky navštěvují jako povinnou součást výuky také studenti PřF JU, kteří studují učitelství matematiky pro SŠ. Přivítali jsme rádi také studentku, která si doplňuje kvalifikaci učitelství matematiky v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Detail

Prof. Radimská získala významné ocenění Mezinárodní federace profesorů živých jazyků - FIPLV International Award

Cena byla oficiálně předána 29. 11. 2019 předsedkyní Kruhu moderních filologů, vědecké společnosti sdružené v Radě vědeckých společností AV ČR, která prof. Radimskou na cenu za Českou republiku navrhla.

Detail

Výzkum zaniklých vesnic v Senegalu. Stopy v savaně očima archeologie a botaniky

Již týden probíhá v západoafrickém Senegalu etnoarcheologický a etnobotanický výzkum Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Výzkumný tým je tvořen odborníky z oblasti archeologie, botaniky a antropologie, působících na Archeologickém ústavu Filozofické fakulty, v Laboratoři archeobotaniky a paleoekologie Přírodovědecké fakulty, na Dakarské univerzitě a dále na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze.

Mezinárodní týden na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích

Na Jihočeské univerzitě začal tento týden již sedmý ročník tzv. International Staff Week, tedy týdenní školení pro zaměstnance oddělení mezinárodních vztahů zahraničních univerzit, který na JU probíhá od 25. 11. 2019 do 29. 11. 2019. Jihočeská univerzita hostí skupinu osmnácti zahraničních kolegů a kolegyň ze současných i budoucích zahraničních partnerských univerzit z různých zemí světa, konkrétně z Estonska, Polska, Ruska, Finska, Španělska, Turecka, Maďarska, Litvy, Lotyšska a Německa.

Detail

Rektor Jihočeské univerzity jmenoval nové docenty

Na zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity dne 20. 11. 2019 předal rektor univerzity doc. Tomáš Machula, Ph.D., Th.D., diplomy nově jmenovaným docentům.

Expedice v Senegalu

V těchto dnech odlétá skupina vědeckých pracovníků do afrického Senegalu.