Bytový projekt Stromovka

V polovině července letošního roku začne výstavba nových bytových domů na okraji kampusu JU.

Zobrazit detail

Centrum polární ekologie pořádá konferenci, na kterou se sjelo 700 odborníků z celého světa

Centrum polární ekologie Přírodovědecké fakulty ve spolupráci s Mezinárodní komisí koordinující výzkum Arktidy pořádá největší konferenci zaměřenou na bádání Arktidy a změny klimatu, která se na světě letos koná. Diskutovat na ni přijelo 700 odborníků z celého světa. Týden arktické vědy 2017 se koná do 7. 4. 2017 v Kongresovém hotelu Clarion v Praze.

Virtuální rekonstrukce zaniklých lokalit Šumavy

Jihočeští a bavorští vědci získali společný grant pro virtuální rekonstrukci zaniklých obcí Šumavy. Budou např. vynášet historické fotografie na interaktivní mapu. Některé objekty se budou rekonstruovat i prostorově ve 3D.

Zobrazit detail

Generální ředitel na jeden měsíc

Jedná se o placenou měsíční stáž v naší společnosti, kdy vybraný kandidát stráví měsíc po boku lokálního CEO v jejich zemi, tedy i v České republice. Následně bude mít šanci stát se CEO na jeden měsíc celé společnosti Adecco Group. A stráví měsíc po boku generálního ředitele Adecco Group, získá cenné zkušenosti a procestuje celý svět.

Ústav romanistiky FF JU vyrazil za překladem do EU

Dne 13. března v 6,00 vyrazil z Českých Budějovic směr Brusel autobus zaplněný 31 studenty (nebo spíše studentkami) a 2 vyučujícím naší univerzity. Dr. Petrů a Dr. Pešková ze zmíněného Ústavu romanistiky totiž při příležitosti otevření nových magisterských oborů překladatelství na FF JU připravili odbornou exkurzi do orgánů Evropské unie zaměřených na překlad a tlumočení.

2. Hokejový souboj univerzit

Ve středu 15.3. se odehrál dlouho očekávaný zápas univerzit. Více v následujícím článku.

Obor ÚFŘP získal mezinárodní certifikaci ACCA

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity získala uznávanou mezinárodní certifikaci Asociace certifikovaných účetních ACCA. Pro absolventy oboru Účetnictví a finanční řízení podniku se tak rozšiřuje možnost přímého uplatnění i v nadnárodních společnostech, které toto osvědčení často požadují.

AKTION Česká republika – Rakousko

Katedra germanistiky PF opět realizuje ve spolupráci s Universität Wien a za finanční podpory programu „AKTION Česká republika – Rakousko“ třítýdenní mezinárodní stipendijní projekt pro české a rakouské studující „univie: summer school for Czech-German Language Tandem: Sommerkolleg České Budějovice 2017“.

2. Hokejový souboj univerzit

Již tuto středu se můžete těšit na druhý hokejový souboj univerzit. Přijďte podpořit náš tým JU!

Univerzita se připojila k akci Vlajka pro Tibet

Jihočeská univerzita vyvěsila tibetskou vlajku a připojila se tak k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Cílem této celosvětové iniciativy je upozornit na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.