22. ročník Letní školy slovanských studií startuje

Dnes byl zahájen 22. ročník Letní školy slovanských studií, kterou ve dnech 19. srpna až 6. září pořádá Ústav bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity.

Letní škola slovanských studií je určena nejen studentům bohemistiky a slavistiky, učitelům, překladatelům, ale i ostatním zájemcům o český jazyk. Do lavic zasedne 50 účastníků - 37 stipendistů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a 13 samoplátců. Přihlášení studenti jsou z Bulharska, Chorvatska, Itálie, Rakouska, Ruska, Slovinska, Německa, Velké Británie a Japonska.

„Máme velikou radost, že letos na naší univerzitě proběhne již 22. ročník Letní školy slovanských studií. Těší nás, že studenti mají o letní školu zájem a někteří se k nám vracejí opakovaně. Jeden student zde letos bude již po více než desáté,“ sdělila ředitelka letní školy Bohumila Junková.

Program letní školy se skládá z pěti vyučovacích hodin denně věnovaných praktickým cvičením jazyka, odborným přednáškám a kulturně historickým exkurzím. Před zahájením kurzu jsou účastníci podle stupně jazykových znalostí rozděleni do čtyř jazykových úrovní (začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí a pokročilí). Přednášky jsou zaměřeny na jazykovědu, literární vědu, kulturní historii českých dějin a etnografii. Pro bližší seznámení s historií a kulturou ČR je program zpestřen návštěvami významných jihočeských památek (Český Krumlov, Třeboň, Jindřichův Hradec). Současnou kulturu přiblíží účastníkům letní školy filmová, případně i divadelní představení, koncerty a výstavy.