Z hlavního dne oslav k 20. výročí univerzity

Dne 6. března 2012 se na Jihočeské univerzitě v rámci oslav 20. výročí založení konalo slavnostní zasedání Vědecké rady JU. Vedle reprezentace Jihočeské univerzity včetně zvoleného kandidáta na rektora JU prof. RNDr. Libora Grubhoffera, CSc., se zasedání účastnila řada významných hostů jak z akademického prostředí, tak zástupců veřejného a společenského života včetně zahraniční reprezentace. Přítomni byli: velvyslanec ČR při Svatém stolci JUDr. Pavel Vošalík, honorání konzul Rakouské republiky Ing. Lubomír Sýkora, konzul Indonéského velvyslanectví Arief  Budiman, kulturní atašé Velvyslanectví USA v Praze Robert Zimmermann, poslankyně Evropského parlamentu JUDr. Andrea Češková, poslankyně PS Parlamentu ČR Mgr. Vlasta Bohdalová, primátor statutárního města České Budějovice Mgr. Juraj Thoma, 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje Ing. František Štangl, Mons. Jiří Paďour, biskup českobudějovický, a dále členové Akademického senátu JU a členové Správní rady JU. Slavnostního zasedání se zúčastnila početná reprezentace rektorů vysokých škol.

Po úvodním slavnostním projevu prof. RNDr. Tomáše Polívky, Ph.D., prověřeného vedením univerzity, který stručně zhodnotil základní etapy dvacetiletého rozvoje univerzity, se slova ujali hosté. Každá z fakult měla možnost pozvat hosta – partnera fakulty, který ve svém slavnostním projevu přiblížil činnost a rozvoj dané fakulty i univerzity tak, jak je měl možnost v čase a vývoji poznat.

Osmi významným osobnostem byly uděleny Pamětní medaile. Ocenění převzali vyznamenání a diplom z rukou prof. RNDr. Tomáše Polívky, Ph.D., prorektora JU pověřeného vedením univerzity.

Vyznamenaní:

Ing. Vladimír Jandík / na návrh Ekonomické fakulty JU

Prof. PhDr. Aleš Haman, DrSc. / na návrh Filozofické fakulty JU

Doc. PhDr. Jiří Divíšek, CSc. / na návrh Pedagogické fakulty JU

Prof. RNDr. František Sehnal, CSc. / na návrh Přírodovědecké fakulty JU

Prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc. / na návrh Fakulty rybářství a ochrany vod JU

Mons. Jiří Paďour, biskup českobudějovický / na návrh Teologické fakulty JU

Doc. PhDr. Jana Šemberová, CSc. / na návrh Zdravotně sociální fakulty JU

Prof. Ing. Václav Matoušek, CSc. / na návrh Zemědělské fakulty JU

*****

Po udělení Pamětních medailí JU pozdravil přítomné také 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje Ing. František Štangl. Ocenil vytvoření nových fakult, výstavbu v kampusu, rozvoj příhraničních studijních oborů. Vzpomenul rovněž zásluhy loni zesnulých osobností univerzity – emeritního rektora prof. Františka Střelečka a rektorky prof. Magdaleny Hrabánkové.

Fotogalerie ze slavnostního zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity

VR1.jpg

slavnostni_VR13.jpg

slavnostni_VR10.jpg

slavnostni_VR2.jpg

slavnostni_VR1.jpg

VÍCE VIZ

*Oslavy 20. výročí: Ze slavnostního zasedání Vědecké rady Jihočeské univerzity 6.3.

*U příležitosti oslav 20. výročí vzniku JU bylo oceněno osm osobností Pamětní medailí Jihočeské univerzity

* Program oslav 20. výročí založení Jihočeské univerzity

Další program 6. března :

ZAHÁJENÍ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ

Program oslav k 20. výročí založení Jihočeské univerzity pokračoval v úterý 6. března zahájením výstavy fotografií z Papuy-Nové Guineje věnované památce Pavla Pokludy. Úvodní slovo pronesl děkan Přírodovědecké fakulty prof. František Vácha.

Oslavy_vernisaz_knihovna.jpg

Oslavy_vernisaz_knihovna1.jpg

Výstava je přístupná v přízemí Akademické knihovny JU, kde byla instalována také prezentace Fakulty rybářství a ochrany vod. Největší atrakcí bylo akvárium se šesti ročními jesetery.

PREZENTACE FAKULTY RYBÁŘSTVÍ A OCHRANY VOD

FROV_knihovna_jeseteri.jpg

FROV_knihovna_jeseteri1.jpg

PŘEDÁNÍ DARU - LIBRARY OF AMERICA

Významnou část knižního fondu tzv. Americké knihovny – Library of America přivezl jako dar pro účely Akademické knihovny JU kulturní atašé Velvyslanectví USA v Praze pan Robert Zimmermann. Dar převzala ředitelka AK JU PhDr. Helena Landová a prorektor pověřený vedením JU prof. Tomáš Polívka.

knihovna_predani_US_atase.jpg

knihovna_predani_US_atase1.jpg

knihovna_predani_US_atase2.jpg

ZAHÁJENÍ VÝSTAVY V GALERII D9

Na Pedagogické fakultě v Galerii D9 byla zahájena výstava fotografií studentky Přírodovědecké fakulty JU Martiny Balzarové Tváře moře.

VYSOKOŠKOLÁKEM NANEČISTO

Ekonomická fakulta připravila akci Studentem nanečisto: Vyzkoušejte si, co obnáší být vysokoškolákem!

SLAVNOSTNÍ KONCERT

Slavnostní den byl zakončen v Aule JU Koncertem k výročí v podání Jihočeského studentského orchestru pod vedením dirigenta MgA. Jana Meisla, ArtD. Na programu byly skladby A. Dvořáka, J. Křičky, G. Pucciniho, A. Vivaldiho a dalších skladatelů

koncert_oslavy1.jpg

koncert_oslavy2.jpg