Výtvarníci z Pedagogické fakulty vystavují v Soběslavi

Od 1. do 31. srpna mohou návštěvníci v Galerii kostela sv. Marka v Soběslavi zhlédnout výstavu děl členů katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity. Výstava s názvem Křížem představí autorská díla z kamene, skla i kovu, malby, kresby i grafiku. Jednotícím prvkem děl je kříž, který je naznačen i samotným názvem výstavy. Kříž jako symbol v historii evropské kultury získal mnohé významy, přesto k nám v různých souvislostech, v situacích osobních i celospolečenských, mluví naprosto srozumitelným způsobem. Kříž jako znak má svou výtvarnou, estetickou i psychologickou sílu. Soubor vystavených prací je tak nenásilnou připomínkou toho, abychom i v téměř idylickém čase léta nezapomínali, že nejen historie minulá, ale i přítomný čas léta je pro mnohé lidi a území obdobím těžkých zkoušek.

Výstava je přístupná denně (kromě pondělí) od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. Vernisáž výstavy se koná 1. srpna od 18 hodin.

Na výstavu jsou všichni srdečně zváni.