V Senátu PČR se představilo Centrum polární ekologie

Pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu PČR Aleny Gajdůškové se v úterý 15. dubna konal  v Jednacím sále Senátu seminář „Quo Vadis, Scientia? Udržitelnost výzkumných center“. Seminář představil významná výzkumná a vědecká centra v České republice.

V rámci akce se prezentovala centra a ústavy mimo jiné se zaměřením na biotechnologie, IT technologie, zemědělský výzkum, biomedicínu, technologie, udržitelnou energetiku. Jihočeskou univerzitu na semináři zastupoval docent Josef Elster, který představil činnost Centra polární ekologie. V rámci akce vystoupily také významné osobnosti z veřejného života - ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek a místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.