O postkomunistické nostalgii, významu občanské společnosti a demokracii bude přednášet Dr. Vanda Thorne

Pedagogická fakulta zve na přednášku Postkomunistická nostalgie a její efekt na současnou občanskou společnost, která se uskuteční tento čtvrtek 24. dubna od 14 hodin. Přednášející Mgr. Vanda Thorne, M.A., Ph.D. působí na New York University in Prague a dlouhodobě se zabývá tématy masové mentality, sociálních hnutí a kolektivních občanských události v totalitních a posttotalitních režimech. Dále se věnuje také problematice genderu a politiky ve střední Evropě, ideologiím, propagandě a teorii kulturní rezistence. Doktorský titul získala z oboru Komunikace na Universitě v Pittsburghu. Je držitelkou titulu M.A. z anglické a americké literatury na Masarykově Univerzitě v Brně, a taktéž držitelkou M.A. v oboru Gender a kultura z Central European University v Budapešti.

Přednáška se uskuteční v budově Pedagogické fakulty v Dukelské ul. (místnost D321). Registrace na přednášku ZDE.