Nakladatelství Cambridge University Press vydává příručku od autorů z Přírodovědecké fakulty

V nakladatelství Cambridge University Press vychází druhé vydání populární příručky Multivariate Analysis of Ecological Data using Canoco 5 autorů docenta Petra Šmilauera a profesora Jana Lepše z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. Kniha se snaží přístupnou formou naučit ekology správně používat základní metody mnohorozměrné analýzy, které potřebují při vyhodnocování svých dat.

První vydání vyšlo v roce 2003 a stalo se velmi populárním mezi ekology celého světa, Web of Science registruje asi 1700 citací této knihy a kniha se používá k výuce na řadě univerzit ve světě. Publikace je založena na dlouholeté pedagogické zkušenosti autorů, jak z domácí výuky českých studentů, tak z mezinárodních kurzů, které autoři pořádají na Jihočeské univerzitě pravidelně od roku 1997.