Akademická knihovna zakoupila e-knihy nakladatelství Karolinum

Akademická knihovna Jihočeské univerzity zakoupila přes dvě desítky elektronických knih nakladatelství Karolinum. K výběru titulů se mohlo během dubna 2014 vyjadřovat všech osm oslovených fakult. Na základě zaslaných návrhů knihovna provedla konečný výběr.

Mezi  aktuálně zakoupenými e-knihami najdeme například bestsellery Já. O mozku, vědomí a sebeuvědomování a Eseje o dětech a rodičích od Františka Koukolíka, Teorie regionálního rozvoje od Jiřího Blažka a Davida Uhlíře či Z dějin české každodennosti. Život v 19. století od Mileny Lenderové, Tomáše Jiránka a Marie Mackové.

Knihy jsou dostupné prostřednictvím ebrary z počítačové sítě JU i přes vzdálený přístup a lze je číst online nebo uložit na mobilní zařízení (notebooky, tablety, čtečky a chytré telefony) po dobu 7 - 14 dní.

V současné době Akademická knihovna zpřístupňuje více než 200 elektronických knih, domácích i zahraničních, od různých vydavatelů a z různých oblastí lidské činnosti.

Kompletní seznamy přístupných elektronických knih včetně návodů na práci s nimi najdete ZDE.

V případě dalších dotazů či problémů se na nás neváhejte obrátit - eiz@lib.jcu.cz

Za Akademickou knihovnu JU
Ing. Helena Vorlová