Mezinárodní spolupráce

Z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích máte do zahraničí blízko.

Spolupracujeme s téměř 300 univerzitami po celém světě. Každoročně se zvyšují počty studentů i pracovníků univerzity vyslaných do zahraničí. Roste také číslo zahraničních studentů, pedagogů a pracovníků, kteří míří na Jihočeskou univerzitu. Našim absolventům jsme oprávněni poskytovat prestižní certifikát DS Label (dodatek k diplomu). 

Na vybraných univerzitách také nabízíme možnost získat double/joint degree (dvojí/společný), tedy diplom z naší i partnerské univerzity. V rámci přeshraniční spolupráce nejintenzivněji spolupracujeme s partnerskou Univerzitou Jana Keplera v Linci a univerzitou v Pasově.

Chtěli byste studovat v zahraničí?

Zprostředkováváme příležitosti pro studenty, pedagogy a pracovníky Jihočeské univerzity.

Pomůžeme vám najít vhodný mezinárodní program a přijímací školu v zahraničí. Poradíme vám s vyplněním administrativních formalit a dalšími záležitostmi.

Seznamte se s nabídkou:

 

  Rádi zodpovíme vaše otázky

   Obraťte se prosím na oddělení pro zahraniční vztahy rektorátu JU nebo vybrané fakulty.     

Mezinárodní studentský klub

Na Jihočeské univerzitě funguje Mezinárodní studentský klub, který sdružuje české a zahraniční studenty. Pokud chcete pomoci zahraničním studentům, procvičit si cizí jazyk, poznat jinou kulturu nebo máte zájem o vlastní zahraniční pobyt a hledáte informace, kontakty a inspiraci, navštivte stránky mezinárodního klubu.

Mohlo by vás zajímat

Uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání v ČR (tzv. „nostrifikace“)

 

 

 

Naše fakulty

Více o našich fakultách